علمی

پیاده سازی شبکه CAN در PLC های Co-Trust

پروتکل CAN ابتدا در اروپا برای استفاده در ماشینهای حمل و نقل طراحی شد.شاید برایتان جالب باشد که در حال حاضر نیز از این پروتکل در واحد ECU خودرو ها استفاده میشود. و در واقع دستگاهی که تعمیرگاه ها با نام دیاگ معروف است.چیزی نیست جز یک واحد پردازش اطلاعات که قابلیت اتصال به شبکه CAN خودرو شما را دارد.

به دنبال استفاده موفقیت آمیز از این روش در صنایع اتوماسیون مانند وسایل کنترل کننده،سنسور ها و عملگر ها،استفاده از پروتکل CAN در نقاط دیگر دنیا رواج پیدا کرد. در نهایت این روش تحت عنوان  ISO11898 به صورت استاندارد مدون گردید.

امروزه شبکه CAN در سیستم های اتوماسیون صنعتی و به ویژه در PLC ها و انواع موتور درایو ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. و شرکت های مختلف اقدام به ارائه ی راهکار های متنوع برای بکار گیری این پروتکل در تجهیزات خود نموده اند. در این راستا شرکت CO-Trust نیز اقدام به ارائه CPU و ماژول ارتباطی CAN نموده است و همچنین این قابلیت را فراهم آورده است که بتوان از طریق این شبکه به سادگی سروو موتورهای این شرکت را نیز کنترل نمود. و یک سیستم یکپارچه و پرسرعت را برای مصارف مختلف پیاده سازی نمود.از مزایای چنین شبکه ای می توان سرعت بالای ماژول (1MHz) و امکان ایجاد شبکه I/O گسترده با فواصل تا 1200 متر می باشد.در این مقاله به بررسی چگونگی پیاده سازی یک شبکه CAN در PLC های Co-Trust می پردازیم. و خواهید دید که چگونه با استفاده از نرم افزار MagicWorks PLC و تنها با چند کلیک می توانید تعداد زیادی I/O و یا سروو موتور را از طریق این پروتکل کنترل نمایید.

فایل PDF راهنمای انجام پروژه

برای مشاهده این فایل می بایست به حساب کاربری خود وارد شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، می توانید درخواست عضویت خود را برای ما ارسال نمایید.

این محتوا قفل و محدود شده است لطفا عضو شوید

فهرست
در واتس آپ با ما گفتگو کنید.
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم