معنویات

راه اندازی سروو موتورCo-Trust Servo Drive

راه اندازی سروو موتور Co-Trust Servo Drive with Co-trust PLCs

راه اندازی سروو موتورCo-trust

سروموتورها یا موتورهای کنترل نوعی از موتورهای الکتریکی می باشند که با هدف بکارگیری در سیستم‌های کنترل فیدبک طراحی می‌شود. لختی (اینرسی) در این موتورها پایین بوده و در نتیجه تغییر سرعت در این موتورها بسیار سریع است. معمولاً قطر این موتورها کم اما طول آنها زیاد می‌باشد، اما نسبت به موتورهای معمولی قیمت نسبتاً بالاتری دارند.

توان نامی این موتورها بین چند دهم وات تا چندصد وات متغیر است.

به طور کلی سرووموتورها در دو نوع ساخته می‌شوند:

  • سرووموتورهای جریان مستقیم که با اعمال یک ولتاژ DC کار می کنند.
  • سرووموتورهای جریان متناوب که با اعمال یک ولتاژ AC کار می کنند.

در مصارف صنعتی از درایوهای سروو موتور به منظور راه اندازی این موتور ها استفاده می شود که فرایند راه اندازی آنها را آسان می نماید. برای راه اندازی سروو موتورها با استفاده از درایوهای صنعتی، تنها کافیست یک قطار پالس با فرکانس و تعداد پالس معین را به آنها اعمال نماییم و مابقی امور توسط مدارات داخلی درایو انجام می گیرد و موتور میزان چرخش مورد نیاز ما را ایجاد می کند.

شرکت های مختلفی به تولید موتورها و درایورهای سروو می پردازند و در این میان، درایو و موتور سرووی ارائه شده از سوی شرکت Co-trust با قیمت مناسب و کارایی بسیار بالا می تواند گزینه ی مناسبی برای نیاز شما باشد.

در این مقاله چگونگی راه اندازی و کنترل سروو موتور AC و درایو سری E-10 شرکت Co-trust را با استفاده از PLC های Siemens و خانواده CTSC200 شرکت Co-trust را بررسی می نماییم.

فایل PDF راهنمای انجام پروژه

برای مشاهده این فایل می بایست به حساب کاربری خود وارد شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، می توانید درخواست عضویت خود را برای ما ارسال نمایید.

این محتوا قفل و محدود شده است لطفا عضو شوید

keyboard_arrow_up