علمی

پیاده سازی شبکه Ethernet در HMI Panel Master

پیاده سازی شبکه Ethernet در HMI Panel Master وبه اشتراک گذاری اطلاعات بین چندین PLC و  HMI

امروزه بی شک به اشتراک گذاری اطلاعات بین چندین PLC و همچنین چندین HMI Panel Master که در نقاط مختلف یک محل نصب شده اند. یکی از نیازهای اجتناب ناپذیر صنایع مختلف می باشد. به عنوان مثال فرض کنید یک واحد تولیدی متشکل از چندین زیرگروه کوچکتر می باشد که خروجی هریک از این زیر گروه ها در نهایت محصل نهایی را شکل می دهند. بدیهی است در چنین واحد تولیدی، عملکرد هر واحد بر واحد دیگری تاثیر می گذارد. و در نتیجه هر واحد نیاز دارد که از روند کاری واحدهای دیگر مطلع شود تا بتواند وظیفه خود را به بهترین نحو و طبق زمان بندی تعیین شده، انجام دهد.

به عنوان مثال دیگر می توان سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان یا  BMS را نام برد. در این دسته از سیستم های کنترل و مانیتورینگ، قطعاً نیاز داریم که اطلاعات مشترکی را در بخش های مختلف ساختمان به اشتراک بگذاریم. از جمله این اطلاعات مشترک می توان به وضعیت فعلی سیستم اعلام حریق اشاره کرد. که واضح است می بایست در کلیه طبقات و اماکن پر تردد ساختمان در معرض دید ساکنین و مسئولین ساختمان قرار گیرد.

مثال های فوق نمونه هایی بودند از کاربردهای کثیری که شاید در محیط کاری خود نیز بتوانید آنها را بیابید. و با استفاده از قابلیت به اشتراک گذاری اطلاعات و نمایش آنها در نقاط مختلف، فرایند خود را بهینه سازی کنید.

در این مقاله آموزشی قصد داریم سخت افزار و تنظیمات نرم افزاری مورد نیاز برای برقراری ارتباطات یک شبکه Ethernet در HMI های Panel Master و به اشتراک گذاری اطلاعات بین PLC و نمایش و کنترل آنها در چندین HMI، بپردازیم. قابل ذکر است که چگونگی پیاده سازی شبکه در بستر RS-485 در مقالات مجزا بررسی شد. و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شبکه RS-485 می توانید به آموزش مربوطه مراجعه نمایید.

فایل PDF راهنمای انجام پروژه

برای مشاهده این فایل می بایست به حساب کاربری خود وارد شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، می توانید درخواست عضویت خود را برای ما ارسال نمایید.

این محتوا قفل و محدود شده است لطفا عضو شوید

keyboard_arrow_up