معنویات

دانلود از راه دور برنامه از PM Designer به HMI اچ ام ای پنل مستر

دانلود از راه دور برنامه از PM Designer به HMI Panel Master(اچ ام ای پنل مستر) از طریق اینترنت بدون محدودیت مکانی و زمانی

HMI Panel Master(اچ ام ای پنل مستر)

در عصر کنونی، شاید کمتر کسی را بتوان یافت که حداقل نام اینترنت را در محیط پیرامون خود نشنیده باشد. دنیای بی انتهای اینترنت این قابلیت را برای ما فراهم کرده است که بدون محدودیت مکانی و زمانی به اطلاعات متنوع دسترسی داشته باشیم.و به تبادل اطلاعات با مکان هایی بپردازیم که شاید بدون اختراع اینترنت نام آنها هم تا آخر عمرمان به گوشمان نمی رسید! و این امر بزرگترین مزیت و برتری شبکه جهانی اینترنت است یعنی “از بین بردن محدودیت زمانی و مکانی!”

جدای از مصارف عمومی اینترنت مانند گشت و گذار در آن و یافتن اطلاعات مورد نیاز، امروزه اینترنت به یک ابزار سودمند در صنایع مختلف مبدل گشته است. و بکارگیری این ابزار قدرتمند سهم چشمگیری را در رشد صنایع و رونق کسب و کار صنعتگران در سراسر دنیا ایفا می کند. به عنوان مثال امروزه با استفاده از اینترنت می توان یک کارخانه را بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل آن مدیریت کرد و از آخرین وضعیت خطوط تولید اطلاعات کسب کرد و یا حتی فرامین کنترلی به آن ارسال کرد!

در صورتی که به صورت جزئی تر و تخصصی تر به این امر بپردازیم، امروزه دستگاه های مختلف با استفاده از تجهیزات کنترلی و میکروپروسسوری متصل به اینترنت قابل کنترل می باشند و این امر هزینه مهندسی، اجرا و نگهداری یک پروژه را به صورت چشمگیری کاهش می دهد. این امکان عمدتاً با استفاده از PLC ها و پنل های HMI و ارتباط دهی آنها با شبکه اینترنت فراهم می شود. همانطور که اطلاع دارید مدلهای پیشرفته این قبیل تجهیزات قابلیت اتصال به شبکه های LAN و در نهایت به اینترنت را دارا می باشند و با توجه به امکاناتی که شرکت های سازنده برای مشتریان فراهم می کنند، می توان از مزایای اینترنت در پروژه های صنعتی بهره برد.

به عنوان یک مثال عینی فرض کنید شرکت شما به تولید یک دستگاه مشغول می باشد و محصول تولیدی شما در سراسر کشور و یا در مواردی خارج از کشور نصب و راه اندازی شده است و در حال کار می باشد. در صورتی که بخواهید یک تغییر در برنامه دستگاه فروخته شده بدهید و یا یک امکان جدید را به آن بیافزایید، مسلماً راهکار سنتی یعنی اعزام متخصص مربوطه به محل نصب دستگاه و انجام تغییرات لازم به فکر شما خطور خواهد کرد. ولی باید بدانید که امروزه این امکان برای شما فراهم شده است که بتوانید بدون نیاز به مراجعه حضوری، به تغییر برنامه PLC و یا HMI دستگاه خود بپردازید! و مزایای متعدد استفاده از این روش نیازی به توضیح اضافی ندارد و کاملاً آشکار است.

در این مقاله آموزشی قصد داریم مرحله به مرحله به شما نشان دهیم که چطور از راه دور یک HMI شرکت Panel Master (اچ ام ای پنل مستر) را به اینترنت متصل کنیم و پس از اعمال تغییرات لازم در برنامه آن، بدون نیاز به مراجعه حضوری در محل نصب پنل، به دانلود برنامه در آن بپردازیم! بله درست متوجه شدید، دانلود برنامه از PM Designer  به HMI از طریق اینترنت بدون محدودیت مسافتی و زمانی! و به شما نشان خواهیم داد انجام این کار در این پنل های قدرتمند چقدر آسان و بصرفه است و می تواند کسب و کار شما را بیش از پیش رونق ببخشد.

فایل PDF راهنمای انجام پروژه

برای مشاهده این فایل می بایست به حساب کاربری خود وارد شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، می توانید درخواست عضویت خود را برای ما ارسال نمایید.

این محتوا قفل و محدود شده است لطفا عضو شوید

keyboard_arrow_up