علمی

کنترل و مانیتورینگ از راه دور HMI Panel Master

کنترل و مانیتورینگ از راه دور HMI Panel Master با استفاده از گوشی هوشمند و کامپیوتر و ارتباط VNC

شاید برای هر کسی پیش بیاید که به عنوان مثال از محل کار خود به تعدادی فایل که بر روی کامپیوتر خود در خانه دارد نیاز پیدا کند،یا وقتی به خانه ی دوستی رفته است بخواهد تصاویری که دیروز از دوربین دیجیتالش روی هارد دیسک کامپیوترش منتقل کرده است رابه وی نشان دهد ولی این تصاویر روی هارد دیسک کامپیوتر خانگی اش هستند و امکان دسترسی و انتقال مستقیم به عکس ها ناممکن است!یا شاید شخصی بخواهد مطمین شود که فرزندش پای کامپیوتر نیامده و به جای درس خواندن مشغول چت کردن با دوستانش نیست! راه حل در اینگونه موارد چه می باشد؟

در این موارد راه حل به کارگیری ارتباطی تحت عنوان VNC می باشد. برای انجام این کار نیاز نیست دانش چندانی از کامپیوتر و برنامه نویسی داشته باشید،همین که قادر باشید یک نرم افزار را نصب کنید کفایت می کند تا بتوانید به چنین قابلیتی دسترسی پیدا کنید.روند کار بدین صورت است که یک نرم افزار را در کامپیوتر خودتان و یک نرم افزار را در سمت دیگر در گوشی هوشمند خود یا هر کامپیوتر دیگر نصب می کنید.ساختار چنین ارتباطی را در مقاله ی زیر مشاهده می نمایید:

فایل PDF راهنمای انجام پروژه

برای مشاهده این فایل می بایست به حساب کاربری خود وارد شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، می توانید درخواست عضویت خود را برای ما ارسال نمایید.

این محتوا قفل و محدود شده است لطفا عضو شوید

keyboard_arrow_up